Prawo spadkowe

Prawo spadkowe i jego zawiłości. Dlaczego warto korzystać z pomocy radcy prawnego?

O tym jak zawiłe jest polskie prawo nie trzeba w sumie nikogo przesadnie przekonywać. Istnieje jednak prawo spadkowe, które jest znacznie bardziej skomplikowane niż pozostałe. W przypadku spraw spadkowych bez odpowiedniej wiedzy prawnej praktycznie nikt nie będzie w stanie sobie poradzić. W niektórych sytuacjach ciężko nawet zrozumieć poszczególne przepisy, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu sporu.

Prawo spadkowe w Polsce

Prawo spadkowe w Polsce skonstruowane jest w taki sposób, że tak naprawdę niekiedy rodzina o majątek po swoim przodku musi sądzić się przez wiele długich lat. Wynika to z mnogości różnorodnych przepisów oraz tego, że niektóre rzeczy nie są ustalone przez przepisy. Sprawa ze spadkiem dodatkowo komplikuje się w przypadku gdy zmarły był w kilku związkach lub posiadał podwójne obywatelstwo. Dlatego też jeżeli ktoś chce dostać przysługującą mu część majątku to powinien po śmierci udać się do radcy prawnego.

Dlaczego warto korzystać z pomocy radcy prawnego?

Radca prawny posiada przede wszystkim wiedzę z zakresu prawa spadkowego, która pozwala mu na szybką ocenę danej sytuacji. Dzięki temu jest on w stanie pomóc w odzyskaniu należytej części majątku po przodku. Radca prawny jest w stanie pomóc również w sytuacji sporu rodzinnego, który czasem może mocno utrudnić odzyskanie swojej części majątku. Radca prawny jest również idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą spędzać gigantycznej ilości czasu w sądach na wyjaśnianiu swojej sprawy oraz niepotrzebnie denerwować się kolejnymi orzeczeniami sądu. W sytuacji sporządzenia odpowiedniej dokumentacji przez radcę prawnego szanse na odzyskanie części majątku są znacznie większe.

Koszt usługi radcy prawnego

Wiele osób sądzi, że wynajęcie radcy prawnego do tego typu sprawy jest bardzo kosztowne i mogą pozwolić sobie na to tylko nieliczni. Nie jest to jednak do końca prawda ponieważ wiele kancelarii posiada obecnie bardzo atrakcyjne cenniki i w przypadku spraw spadkowych o duże majątki koszt samego radcy prawnego nie będzie bardzo wysoki w porównaniu do kwot jakie można odzyskać.

Podsumowanie

Jak więc łatwo zauważyć na podstawie powyższego artykuły samodzielne próby odzyskania majątku po zmarłej osobie może być bardzo ciężkie a czasem nawet niemożliwe. Wynika to z zawiłości polskiego prawa spadkowego oraz częstych sporów rodzinnych, które mogą bardzo mocno utrudniać dociekanie swoich racji. Natomiast skorzystanie z usług dobrego radcy prawnego, który posiada odpowiednią wiedzę z zakresu prawa spadkowego to przede wszystkim gwarancja odzyskania należytej części spadku. Odzyskanie spadku dzięki pomocy radcy prawnego możliwe jest nawet w bardzo skomplikowanych sytuacjach gdzie majątek ma zostać podzielony na bardzo wiele osób i tak naprawdę ciężko stwierdzić, która z nich jaką część majątku powinna dostać.

 

'